X

بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

نشان ایران

بخش میانی

محتوی نوشتاری

معرفی خاندان چن

شجره نامه خاندان چن در "چنجیاگو" و نسلهای متسلسل چن تای جی چوان

چن وانگ تینگ و جیان فا

 

داستان هایی که در مورد چن وانگ تینگ (1680-1600) و افراد دیگر خاندان چن نقل شده است به همراه خود اصول اخلاقی را به دنبال داشته است. احتمالا این داستان ها در ابتدا به صورت شفاهی و توسط افراد مسن روستای چن به دیگران نقل شده است. در این زمینه مثال خوبی به نام شو هوای از چن وانگ تینگ وجود دارد. (ادامه را ببینید).

 

داستان زندگی نامه چن وانگ تینگ از فو لو چن شی جیا شنگ (مطالب ثبت شده از خانواده چن) نوشته چن شین در ابتدای قرن بیستم است.

 

چن ژوتینگ که به چن وانگ تینگ معروف است، یک سرباز در اواخر امپراطوری مینگ بوده است. او در زمانی که جینگ توانست امپراطوری مینگ را براندازد، یک حکیم معمولی شد. مهارت او در تایچی چوان بوده است.

 

یک بار او در راه رفتن به ملاقات یکی از دوستانش در استان شانشی بوده که دو جوان را در حال کشتی گرفتن دیده که دو مرد مسن داشتند آن دو را تماشا می کردند. چن وانگ تینگ برای دیدن رقابت می ایستد. یکی از افراد مسن به او می گوید: " آیا مهمان ما دوست دارد در رقابت کشتی خودش را محک بزند؟

 

چن وانگ تینگ می گوید بله. مرد مسن به یکی از جوان ها می گوید که با چن وانگ تینگ مسابقه بدهد. مرد جوان کمر او را می گیرد و از روی زمین بلند می کند. سپس آن جوان سه بار با زانوی خود به شکم چن وانگ تینگ می زند و او را پخش زمین می کند. ناگهان دو مرد مسن و دو جوان در نور ناپدید می شوند و هرگز دوباره دیده نمی شوند. چن وانگ تینگ خیلی ناراحت به خانه برمی گردد.

 

لی جی یو که یک ارتشی رسمی در شهر دنگ فنگ بوده است از دوستان چن وانگ تینگ بود. مردمان شهر دنگ فنگ به خاطر سخت گیری های بیش از حد ماموران رسمی به راهزنی روی آورده بودند. لی جی یو رهبر گروه راهزن ها شده بود. چن وانگ تینگ برای منصرف کردن او راهی می شود. وقتی که او از کوهی که راهزن ها در آن بودند بالا می رود، تیرها مثل باران به سمت او سرازیر می شوند ولی او صدمه نمی بیند. او به یکی از راهزن ها می رسد و سه بار بدون اینکه او را بگیرد دور نوک کوه دنبال می کند. بعد از اینکه لی جی یو شکست می خورد، چن وانگ تینگ اسم مستعار جیانگ را داشت. او همان کسی بود که چن وانگ تینگ آن روز تعقیب کرده بود. او می توانست یک خرگوش را در صد گام بگیرد و در هنرهای رزمی هم مهارت داشته. چن وانگ تینگ در دوران های سختی زندگی کرد. او در جنگ های بیشماری شرکت کرد، اما با سقوط امپراطوری مینگ همه چیز در بحران بعد از آن از میان رفت. تنها چیزی که از او باقی مانده است شعری در ابیات بلند و کوتاه است و ترجمه آن چنین است:

 

شو هوای (شعری برای به یاد سپردن):

 

وقتی که به آن سال ها فکر می کنم آه می کشم، وقتی که لباس رزم می پوشیدم و نیزه در دست داشتم.

 

ما دشمنان بی شماری را از میان بردیم و چندین بار جان ما در خطر قرار گرفت.

 

من مورد تشویق قرار گرفتم که هیچ کدام فایده ای نداشتند.

 

اکنون که پیر و کم نفس هستم تنها همراه همیشگی من کتاب هوانگ تینگ است.

 

وقتی که ناراحت هستم تمرین های بوکس را انجام می دهم، در زمان هایی که زمین را شخم می زنم سرم شلوغ است. در اوقات بی کاری ام به پسرها و نوه هایم آموزش می دهم، موفق شدن یا نشدنشان به خودشان بستگی دارد.

 

پرداخت کردن زود هنگام مالیات گندم خوب است، مهم است که قرض های شخصی را زود پرداخت کنیم.

 

مغرور نباش و به دیگران ریشخند نزن، صبور باش و همیشه صداقت داشته باش.

 

ادامه دارد...

 

برای رویت شجره نامه ، بر روی تصویر زیر  کلیک فرمائید :

 

شجره نامه خاندان چن

 

برگرفته و تخلیص از کتاب: هنر سالم زیستن با چن تای جی ، نوشته چن ژنگلی ، تالیف و ترجمه: عباس حمزوی و احسان اشرفی

 

بخش های مختلف کتاب موصوف به مرور طی بخش های مختلف (تاریخچه ، مقالات تخصصی و آموزش) در این سایت بارگذاری خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

بالا